Svaka aktivnost zahteva vreme, pa tako i učenje. Učiti znači svesno i namerno pamtiti određene sadržaje koji onda iz kratkoročne prelaze u dugoročnu memoriju. Na taj način se stiču znanja, veštine i usvajaju navike te dolazi do trajne promene, tj. učenja. Najbolje se pamte sadržaji koji su smisleni, logički povezani sa prethodnim iskustvima i čija se primena otkriva tokom tog procesa.
Da bi se sadržaji zaista usvojili, povezali sa prethodno naučenim i iskoristili u pravoj situaciji, potreban je kontinuitet u učenju. Dakle, potrebno je kontinuirano korišćenje vremena za učenje. Naravno, postoje sadržaji koji se nauče poput matematičkih aksioma i zauvek ostanu urezani u pamćenju. Ali, kada je reč o učenju stranog jezika, neophodno je stalno ponavljati naučeno i nadograđivati ga novim saznanjima.
Roditelji dece prvog razreda često smatraju da učenje engleskog jezika ne treba nastavljati u školici jezika jer deca kreću da ga uče ozbiljnije u školi. Međutim, sa polaskom u treći razred počinje veoma ozbiljno pisanje, kako reči, tako i rečenica na časovima engleskog jezika. U tom periodu između prvog i trećeg razreda obično se izgubi kontinuitet učenja engleskog jezika, pa deci bude veoma teško da prate nastavu u školi. Velika su odeljenja i dešava se da u toku jednog časa učenici ne stignu ni da odgovaraju, niti da ih nastavnik čuje. Takođe, sa latinicom u školi se kreće u drugom polugodištu drugog razreda, a do tada naši polaznici savladaju skoro sva slova abecede. Samim tim, njima u školi bude mnogo lakše da hvataju korak sa gradivom.
Dakle, veoma je važno ne praviti pauze u učenju jezika posebno u ovom uzrastu, jer je i učenje pisanja latiničnog pisma neophodno, posebno kao priprema za školske obaveze. Učenje abecede zahteva određene veštine koje naši edukatori u Equlibrio kidsu poseduju. Koristeći metodike moderne nastave i rad u malim grupama naši nastavnici vode učenike u njihovom obrazovnom pohodu, prate njihov napredak i raduju se svakom njihovom uspehu.
Nastava za decu od 6 do 10 godina u Equlibrio kidsu bazirana je na konverzacijskim radionicama, jezičkim kvizovima i što je najvažnije podjednakom razvijanju svih jezičkih veština: govora, čitanja, pisanja, slušanja i razumevanja. Kod nas nema pauza u radu, stalno ponavljamo ono naučeno dok učenicima izgovor, fraze i konverzacija ne pređu u skoro, pa automatsku radnju. Pored toga, nadograđujemo sve prethodno stečeno i usvojeno i usavršavamo sve elemente učenja stranog jezika.
Zanimljivim aktivnostima, tekstovima prilagođenim uzrastu deteta, individualnim pristupom svakom detetu i njegovoj prirodi kontinuirano doprinosimo boljem i savršenijem znanju, kao i većem uspehu u školi.
Ako niste sigurni koji je pravi put za vašeg mališana, kada da krene, odnosno nastavi sa učenjem engleskog jezika, ili da li je za njega bolji rad u manjoj grupi ili individualni časovi, dovedite ga na besplatan demo čas da vam pomognemo da napravite pravu odluku. Više informacija potražite na: www.kursevizadecu.com.
Povezani članci:
Da li su mlađa deca specijalisti za strane jezike?
Savet Evrope odredio je rano učenje stranih jezika kao jedan od prioritetnih zadataka školovanja za 21. vek. Naučno je…
Kako motivisati dete da uspešno usvaja strani jezik?
Učenje stranog jezika ponekad može biti pravi izazov za mališane. U zavisnosti od uzrasta, njihova pažnja varira, te je…
Kako emocije utiču na proces učenja stranih jezika?
Sigurno je svakome od nas poznat osećaj kada nam se „stegne knedla u grlu” i ostanemo nemi i nepomični, a reči ne…
Kako dete doživljava svog profesora?
Sigurno ste svi tokom školovanja imali svoju omiljenu učiteljicu ili profesora zbog kojih ste verovatno u nekom…